Vltavín

Kód: 135
144 Kč
Skladem

Vltavín – kámen tektického původu
Vltavín je nádherný zelený kámen a je velice vzácný. Dostal název podle výskytu kolem řeky Vltavy. Jde o kámen, který vznikl tavením horniny po dopadu velkého meteoritu. Odhaduje se, že tento takzvaný Rieský meteorit měřil v průměru asi 1 kilometr a dopadl na území dnešního Německa před 14,5 mil. let. Roztavené původní horniny kráteru byly poté obrovskou rychlostí přenášeny na stovky kilometrů do svého budoucího místa pádu. Během letu se roztavená skelná hmota značně prosytila vzduchem a při odpadávání na zemský povrch se již formovaly budoucí tvary kamenů. Tento děj označujeme jako „vltavínský déšť“.

Rozměr: 7X6X3

Váha :0,20g 

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

Detailní popis produktu

Velmi ceněné jsou Vltavíny ve tvaru kapky, které napovídají o průletu atmosférou. Proto se hojně využívají ve šperkařství. Velké sbírky Vltavínů se nachází v mnoha českých muzeích.
Vltavín je kámen štěstí a plodnosti, v minulosti byl symbolem pro svatební obřady v jižních Čechách. Ukáže svému majiteli duchovní cestu a umí ve vás probudit skryté telepatické schopnosti. Vltavíny pomáhají zahnat bolesti hlavy a únavu, je ideální pro podzimní období.